Monday, April 15, 2024

Erzeni-Vllaznia, do të gjykohet nga Erjon Bastari i kolegjumit të Tiranës. Çerekfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë

Lexo

Vllaznia luan sot në transfertë ndeshjen e parë çerekfinale ntë Kupës së Shqipërisë duke u përballur me ekipin e Erzenit të Shijakut. Ndeshje kjo, që për arsye se shijakasit nuk e kanë stadiumin e tyre të liçensuar, është vendosur të luhet në stadiumin e Rrogozhinës, “Arena Egnayia”.

Veriu Sport, mëson se sektori i arbitrimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur që takimin, Erzeni-Vllanzia, ta gjykojë si arbitër kryesor, Erjon Bastari i kolegjumit të Tiranës. Ndihmës të tij janë Rejdi Zajimi dhe Rexhep Muzhaqi, ndërsa arbitër i katërt është Andi Koçi.

Në sistemin VAR është elbasanasi Silvio Dyrmishi dhe AVAR, tiranasi Juxhin Xhaja.

Delegat:Marjus Sulejmani(Tiranë)

Vëzhgues:Plarent Kotherja(Tiranë)

Trupa e plotë gjykuese e ndeshjes, Erzeni-Vllaznia

Erzeni-Vllaznia

Arbitër kryesor:Erjon Bastari(Tiranë)

Asistent 1:Rejdi Zajimi(Tiranë)

Asistent 2:Rexhep Muzhaqi(Elbasan)

Arbitër i 4:Andi Koçi(Durrës)

Var:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Avar:Juxhin Xhaja(Tiranë)

Delegat:Marjus Sulejmani(Tiranë)

Vëzhgues:Plarent Kotherja(Tiranë)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img