Monday, May 20, 2024

Euroliga në RTSH: Barcelona e Monaco vendosin barazpeshën

Lexo

Ndeshjet e dyta të play-off-it në Euroligë

Barcelona rikthehet në lojë dhe mund Olympiakos, në ndeshjen e dytë të Euroligës, që po vjen për shikuesit në ekranin e RTSH. Një fitore 77-69 për spanjollët që barazojnë 1-1 serinë e ndeshjeve. MVP, Jabari Parker me 24 pikë. Skuadrës greke nuk i mjaftuan 20 pikët e Peters.

Në sfidën tjetër të mbrëmjes, Jordan Loyd shënoi 11 nga 15 pikët e tij në periudhën e fundit, duke përfshirë trepikëshin që e vulosi fitoren, dhe Monaco mundi Fenerbahcen 93 – 88 për të barazuar serinë e ndeshjeve në 1-1 në play-off të Euroligës. Seriali tani zhvendoset në Stamboll, ku Fenerbahçe do të presë ndeshjet numër 3 dhe 4.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img