Europiani i 19-vjeçarëve, Italia e nis me fitore, mund 2-1 Rumaninë

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Italia e ka nisur me fitore Kampionatin Europian të moshës deri në 19 vjeç, i cili është duke u zhvilluar në Sllovaki dhe po vjen drejtpërdrejtë në rrjetin e Radio Televizionit Shqiptar. Pas një pjese të parë të pakonkretizuar nga të kaltrit, e dyta ka nisur me gol. Baldanzi, vetëm dy minuta nga starti i pjesës së dytë, me një gjuajtje nga rreth 20 metra e ka dërguar topin në krahun e majtë të Popës.

Rumunët kanë kurajon të përmbysin, ndërsa barazojnë në të 53’ me Andronaken. Mirëpo Italia nuk dorëzohet dhe në të 68’ Volpato shënon golin e dytë dhe të avantazhit, i cili ruhet me fanatizëm deri në fund. Në ndeshjen tjetër të grupit A, Franca ka mundur Sllovakinë, 5-0. Të dielën, tanimë për grupin B, në ekranin e RTSH Sport do të vijnë në ora 17:30 dhe 20:00, Serbi – Izrael dhe Angli – Austri, ndërsa i gjithë turneu përfundon më 1 korrik.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -