Formacionet zyrtare në sfidën Erzeni-Teuta

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Duke nisur nga ora 16:00 në “Niko Dovana” do të luhet derbi mes Erzenit dhe Teutës, takim i vlefshëm për javën e 21-të të kampionatit shqiptar.

Shijakasit janë pritës në këtë takim dhe do të synojnë “hakmarrjen” për atë eliminim nga Kupa e Shqipërisë pak ditë më parë.

Nga krahu tjetër Edi Martini ka bërë “gati” kurthin për djemtë e Xhevahir Kapllanit. Të dy teknikët e fitoren që vlejnë më shumë se 3 pikë.

Formacionet zyrtare:

Erzeni: Xhika, Peposhi, Krasniqi, Iljazi, Kadriu, Mehmeti, Kriviçiç, Asani, Alan, Ademi, Nonato. Trajner: Xhevahir KAPLLANI

Teuta: Qirko, Jazxhi, Goxha, Marku, Kotobelli, Kouros, Beqja, Karabeci, Kallaku, Gruda, L.Vila

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -