Foto Lajm-FSHA përkujton dhe nderon, figurat e shquara të atletikes shqiptare, Vildan Tufi, Gëzim Mema dhe Arben Papuli!

Lexo

Benzema nën presion, por… Deshamp i beson

Edhe pse ai nuk ka shënuar, shokët e skuadrës e kanë mbrojtur publikisht. Griezmann, Pavard, Mbappé kanë theksuar rëndësinë...

Vllaznia, miqësore të enjten me Sutjesten në Zllatibor. Kuqeblutë rrisin ngarkesat me nga dy seanca stervitore në ditë

E marta është dita e tretë stervitore që Vllaznia po kryen në ditët përgatitore të Zllatiborit në Serbi. Prej...

Euro 2020-Dita e 12-të/Sot fati i Grupit D, Republika Çeke-Angli dhe Kroaci-Skoci, që të dy sfidat luhen në 21.00

Finalet e Kampionatit Europian 2020 vijojnë të martën me ballafaqimet e grupit D. Në program janë për tu luajtur...

Kjo foto është bërë ditën ne djeshme në stadiumin  “Elbasan Arena” me rastin e Kampionatit të 83-të Kombëtar të Atletikës. Ceremonia e hapjes së aktivitetit solli në memorie tre figura që i mungojnë atletikes shqiptare, Vildan Tufi, Gëzim  Mema dhe Arben Papuli të ndarë nga jeta pak kohë më parë. Me iniciativën e drejtuesve të Federatës Shqiptare të Atletikës, presidentit Gjergj Ruli dhe sekretarit Nikolin Dionisi, në hapje të aktivitetit, me prezencën edhe të familjarëve të tyre, organizatorët nderuan figurat e shquara të atletikës shqiptare, ku mes të tjerave u lexuan CV-të përkatëse për secilin personalitet. Respekt dhe mirënjohje për figurat e nderuara sportive, Vildan Tufi, Gëzim  Mema dhe Arben Papuli!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -