FSHF, vendos për arbitrat që do të gjykojnë 5 sfidat e javës së 35-të. Lezhjani Eldorian Hamiti, bilbili kryesor i ndeshjes, Vllaznia-Laçi, sot ora 16:00 në “Loro Boriçi”

Lexo

Në pritje të startit të pesë dueleve të javës së 35-të të Abissnet Superiore, janë mësuar edhe emrat e arbitrave që do të gjykojnë ndeshjet në fjalë. Veriu Sport ka siguruar trupat e plota gjykuese për të gjitha sfidat, përfshirë edhe ato të sistemit VAR.

Sa i përket ndeshjes që do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi’, takimi në fjalë do të gjykohet nga lezhjani Eldorjan Hamiti i ndihmuar nga Denis Agaraj dhe Alfred Shkreta nga Tirana. Gjyqtar i katërt, Daniel Vrapi nga Tirana. Edhe sistemi VAR dhe AVAR vijnë me gjyqtar nga kryeqytetit, që janë Albert Doda dhe Ergin Doda.

Për t’u theksuar është se më herët, gjyqtar kryesor i sfidës, Vllaznia-Laçi ishte caktuar tiranasi Jurgin Xhaja, por që në momentet në vazhdim ai u zëvendësua nga lezhjani Hamiti.

Vllaznia-Laçi

Arbiter kryesor:Eldorjan Hamiti(Lezhe)

Asistent 1:Denis Agaraj(Tirane)

Asistent 2:Alfred Shkreta(Tirane)

Arbiter i 4:Daniel Vrapi(Tirane)

Var:Albert Doda(Tirane)

Avar:Egin Doda(Tirane)

Arbitrat e sfidave të tjera

Teuta-Egnatia

Arbiter kryesor:Enea Jorgji(Elbasan)

Asistent 1:Maringlen Llukmani(Vlore)

Asistent 2:Rexhep Muzhaqi(Elbasan)

Arbiter i 4:Silvio Dyrmishi(Elbasan)

Var:Olsid Ferataj(Patos)

Avar:Emigers Ganxhi(Elbasan)

Kastrioti-Partizani

Arbiter kryesor:Kreshnik Cjapi(Fier)

Asistent 1:Ridiger Çokaj(Lezhe)

Asistent 2:Dojando Myftari(Tirane)

Arbiter i 4:Laver Alla(Lushnje)

Var:Adrian Beqiraj(Tirane)

Avar:Edlir Malo(Lushnje)

Tirana-Bylis

Arbiter kryesor:Kridens Meta(Tirane)

Asistent 1:Denis Rexha(Tirane)

Asistent 2:Xhuljo Mani(Tirane)

Arbiter i 4:Olti Çela(Lushnje)

Var:Olsion Yzeiraj(Patos)

Avar:Rejdi Avdo(Tirane)

Kukesi-Erzeni

Arbiter kryesor:Juxhin Xhaja(Tirane)

Asistent 1:Ilir Tartaraj(Fier)

Asistent 2:Nuri Rrapaj(Patos)

Arbiter i 4:Blerim Ziri(Fushe-Kruje)

Var:Klodian Prenga(Laç)

Avar:Erind Burgu(Fushe-Kruje)

Fatos LAMAJ

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -