Saturday, May 25, 2024

FSHF-Ndahen grupet e kategorisë së dytë. Rivalitetit të grupit “A” i shtohen edhe dy skuadrat e kategorisë së parë: Tërbuni dhe Besëlidhja

Lexo

Sektori i garave në Federatën Shqiptare të Futbollit, ka bërë ndarjet e skuadrave për të dy grupet, A dhe B. Ashtu si edhe sezonet e mëparshme, FSHF ka bere ndarje rajonale për të shmangur udhëtimet e gjata, të cilat skuadrat e futbollit amator siç cilesohet Kategoria e Dyte nuk i perballojne dot në aspektin financiar. Grupi A kete vit perbehet nga 11 skuadra ndersa grupi B nga 12.

Në Grupin A janë skuadrat:

1.Terbuni

2.Beselidhja

3.Veleçiku

4.Valbona

5.Sopoti

6.Naftetari

7.Shenkolli

8.Iliria

9.Murlani

10.Gramshi

11.Albanet

Në Grupin B janë skuadrat:

1.Oriku

2.Turbina

3.Pogradeci

4.Labëria

5.Butrinti

6.Devolli

7.Luftëtari

8.Shkumbini

9.Delvina

10.Adriatiku

11.Kelcyra

12.Maliqi

 

Shorti per kalendarin e kampionatit do te hidhet kete te premte ne oren 14:00 ne ambientet e FSHF-se.

Fastos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img