Futboll-Kategoria e Parë/Java e 25-të, Skënderbeu kryesues mundet në shtëpi nga Besa 0-1. Titulli kampion, akoma pezull!

Lexo

Kategoria e Parë nuk e ka mbyllur çështjen titull. Ka ndodhur kështu, sepse Skënderbeu është mundur në fushën e vet nga Besa, 1-0. Ndërkohë pas Besëlidhjes dhe Tërbunit, tanimë të rëna zyrtarisht janë dhe Oriku e Turbina, pavarësisht se skuadra blu ka fituar 4-2 me Lushnjën. Kurse cërrikasit janë mundur në Burrel 1-4. Flamurtari ka forcuar pozitat e veta në vendin e tretë duke shpresuar që nga Play-off të dalë në Superiore, ndonëse është një rrugëtim i gjatë.

Në ndeshjet e tjera, Apolonia e Tomori kanë shfrytëzuar maksimalisht faktorin fushë, ndërsa kanë fituar 1-0 me Luzi 2008 dhe Korabin 3-1. Kështu Flamurtari, Tomori e Apolonia në Play-off, kurse mbetet ende në diskutim Korabi apo Luzi 2008, ndërsa në Play-out Burreli e Lushnja, që do të luajnë respektivisht me fitueset e Play-off në grupet A dhe B të Kategorisë së Dytë.

Rezultatetet e javës së 25-të të Kampionatit Kombëtar të kategorisë së parë

Apolonia – Luzi 2008                       1-0

Besëlidhja – Flamurtari                     0-3

Burreli – Turbina                              4-1

Oriku – Lushnja                                4-2

Skënderbeu – Besa                            0-1

Tomori – Korabi                               3-1

Dinamo – Tërbuni                           3-0 (në tavolinë)

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -