Friday, April 12, 2024

Futboll-Kategoria e Parë-Java e 4-të, tetë skuadra sot në fushën e lojës

Lexo

Kategoria e Kategoria e Pare do te zhvilloj diten e sotme disa nga sfidat e javes se 4-te te saj. 8 skuadra do te zbresin ne fushe per te kerkuar fitoren,ndersa perballjet mes tyre premtojn spektakel. Te gjitha takimet do te luhen ne te njejten ore 15:00.

Burreli dhe Lushnja do te perplasin “briret” per 3 piket e para te sezonit,teksa te dyja ekipet mbajne dy vendet e fundit ne tabelen e klasifikimit.

Korabi nga ana tjeter pret Besen. Vendasit gjithashtu tentojne fitoren e pare,ndersa kan arritur te grumbullojne vetem 2 pike ne 3 ndeshje. Nga krahu tjeter kavajasit ndodhen me 4 pike ne vendin e 6-te dhe duan fitoren per te qen afer ekipeve te kreut.

Nje tjeter duel interesant eshte edhe perballja mes Luzit dhe Bylis. Vendasit sfidojne njeren prej ekipeve kryesuese,me ballshiotet qe duan 3 piket per te qen lider te vetem ne klasifikim.

Takimi tjeter eshte mes Tomorit dhe Kastriotit. Beratasit jan nje prej skuadrave qe kerkon “Play-Off” dhe deshirojne vetem fitoren ne shtepi perballe nje tjeter ekipi pretendent,por krutanet nuk e kan nisur siç duhet kete sezon.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img