Futboll-Kategoria e Parë/Java e shtatë sërishmi nën diktatin e Bylisit që kryeson kampionatin. Tërbuni pëson humbjen e parë në kampionat, e mund Erzeni në shtëpi 0-2

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

Java e shtatë e Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë e parë ka pasur sërishmi protogonist, skuadrën ballshiote, Bylis. Ballshiotët kanë pritur në fushën e tyre, ekipin e Lushnjes, të cilin e kanë mundur me rezultatin minimal 1 me 0.

Ka mjaftuar goli i Ruçit në minutën e tretë që avantazhi të qëndrojë në fuqi deri në fundin e të gjithë ndeshjes duke regjistruar fitoren e shtatë radhazi për ballshiotët, të cilët kryesojnë me meritë Kampionatin Kombëtar të kategorisë së parë.

Tërheq vemendjen humbja në shtëpi e Tërbunit. Pukjanët e drejtuar nga trajneri Elvin Beqiri janë mundur nga Erzeni me rezultatin 0-2. Shkodrani Rraboshta që luan për shijakasit ka shënuar golin e parë në të 10-tën minutë, i pasuar dhjetë  dhjetë minuta më pas nga Mehmeti, gola këto që i shkaktojnë humbjen  Tërbunit në këtë kampionat.

Beslëlidhja me trajnerin Alban Bruka jep shënja jete, teksa fiton në fushën e saj kundra Vorës me rezultatin  2 me 0. Për skuadrën lezhjane, golin e parë e ka shënuar shkodrani Angjelo Radovani, i cili nga Vllaznia ka kaluar i huazuar tek Besëlidhja këtë sezon futbollistik.

Një tjetër skuadër veriore, Burreli i drejtuar nga trajneri Saimir Patushi, ka marrë një fitore të rëndësishme këtë javë, teksa ka fituar me përmbysje në Cërrik, përballë Turbinës vendase me rezultatin 1 me 2, falë dy golave të shënuar nga Dibra dhe Faruku në pjesën e dytë duke bërë të pavlefshëm golni e Hhasajt të minutës së 22-të.

Rezultatet e javës s shtatë të Kategorisë ssë

TËRBUNI 0-2 ERZENI
Rraboshta 10′. Mehmeti 20′

TOMORI 5-2 MALIQI
Oshafi 45′ Pepa 48′, (p) 71′,  Ruço 59′, Vokrri 77′ / Ivani 61′, 86′

BUTRINTI 5-2 SHKUMBINI
Glauber 30′, Hyska 36′, Gjonaj 59′, 73′ , Xheferson 77′ / Barbosa 13′, Onuh 90′

BESA 1-2 APOLONIA
Perja 66′ / Omeri 43′ Zogaj 61′

BESËLIDHJA 2-0 VORA
Radovani 65′  Danaj 81′

BYLISI 1-0 LUSHNJA
Ruçi  3′

TURBINA 1-2 BURRELI
Hasaj 22′  / Dibra 40′ Ferruku 54′

POGRADECI 0-0 KORABI

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -