Futboll-Mesjavën e ardhshme çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, Vllaznia-Korabi, ora 16.00 në “Loro Boriçi”

Lexo

Kupa e Shqipërisë mbyllë turin e dytë. Zyrtarizohen 4 çiftet çerekfinaliste, dhe datat kur do të luhen ndeshjet

Janë mbyllur 8 ndeshjet e kthimit të fazës së 1/16-ave të Kupës së Shqipërisë, ku u përcaktuan edhe 8...

U eleminua nga Kupa, drejtori sportiv i shijakasve, Ervis Xhafa, premton një Erzen potent në kampionat!

Erzeni, humbi derbin durrsak duke u mundur në përballjen e sotme 1-0 nga Teuta. Humbje kjo e eleminon nga...

Teuta-Erzeni 1-0. Martini: E merituam kualifikimin, kërkojmë Europën!

Durrsakët gjenden në një pozitë të vështirë në fundin e tabelës së klasifikimit të kategorisë Superiore, por me fitoren...

Kupa e Shqipërisë në futboll rikthehet mesjavën e ardhshme me ndeshjet çerekfinale. Janë katër çifte, mes të cilëve spikasin ato Laçi-Partizani dhe Teuta-Kukësi, ku të katër skuadrat kanë ambicjet për të shkuar në finale, por dhe fitimin e trofeut. Mes skuadrave pretendete për fitimin e këtij trofeu, i dyti për nga rëndësia në aktivitetin futbollistik të vitit, është edhe Vllaznia, e cila për hirë të së vertetes, në letër ka shortin më të lehtë, pasi do të luajë me Korabin e kategorisë së pare. Ndërkohë, çifti tjetër është Dinamo-Skenderbeu, dy emra të njohur që vite më parë kanë provuar të ballafoqohen në finalen e këitj kompeticioni.

Sipas kalendarit të planifikuar nga FSHF, ndeshjet në fjalë do të luhen të mërkurën e ardhshme të 17 marsit në dy orare të ndryshme. Laçi-Partizani dhe Dinamo-Skenderbeu ora 13.00 dhe dy çiftet e tjera, Vllaznia-Korabi dhe Teuta-Kukës ora 16.00.

LAÇI-PARTIZANI | 13:00

DINAMO-SKËNDERBEU | 13:00

VLLAZNIA-KORABI | 16:00

TEUTA-KUKËSI | 16:00

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -