Futboll Moshat Superiore-Java e 14-të, dy fitore për ekipet e Vllaznisë U-17 dhe U-19

Lexo

(Video)Volejboll Meshkuj- Vllaznia humb në shtëpi me Partizanin, 0-3. Trajneri Kalaja, vlerëson elementin e ri(Liga Kombëtare “Gjergj Kastrioti”)

Vllaznia-Partizani 0-3(7-25, 18-25, 21-25)E mërkurë, 25 janar 2023, ora 18:30, Pallati i Sportit “Qazim Dervishi” ShkodërVllaznia: Nikolin Qafarena, Esmirald...

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

Krahas kategorive të tjera të futbollit shqiptar, këtë fundjavë janë luajtur edhe ndeshjet e javës së 14-të të Kampionateve Kombëtare të Moshave për Kategorinë Superiore. Dy ekipet e Akademisë Vllaznia, U-17 dhe U-19 priten në Shkodër ekipet respektive të Brians dhe Dinamos. Për t’u theksuar është fitorja e ekipit U-17 që drejtohet nga trajneri Brikeno Bizi, ekip ky që në javët e mëparshme kaloi jo pak probleme duke regjistruar disa rezultateve negative. Fitorja e sotme me shifrat 3 me 0 ndaj Brians e arritur në fushën sportive “Reshit Rusi”  është një tregues pozitiv për vazhdimësinë e kampionatit. Goli i Kodres në minutën e 28-të mbyllë pjesën e parë me rezultatin 1 me 0 për Vllazninë, ndërkohë dy golat e pjesës së dytë me autor Boshtin dhe Tafilin, përkatësisht në minutat 51 dhe 75-të fiksojnë fitoren e merituar të skuadrës kuqeblu me rezultatin 3 me 0.

Suksesin e skuadrës U-17 e ka vijuar edhe skuadra U-19, e cila e drejtuar nga trajneri Luan Zmijani mundi me rezultatin 5 me 1 Dinamon. Ndeshja në fjalë e luajtur po në “Reshit Rusi” është dominuar plotësisht nga ana e kuqebluve. Vendasit e fillojnë me gol ndeshjen kur që në minutën e parë është Filipi që e dërgon topin në rrjetën dinamovite. Më pas do të jetë Pusi që me golin e minutësx së 22-të mbyllë pjesën e parë me rezultatin 2 me 0. Kuqeblutë vijuan të luajnë me frymë sulmuese edhe në pjesën e dytë, dhe si rezultat i kësaj loje dalin në dritë edhe 3 gola të tjerë. Autorë janë Alivoda në minutën e 51-të, kapiteni Arsen Elbasani përmes pikës së penalltisë në minutën e 65-të për të përfunduar me golin e pestë, atë të Musarajt në të 80-tën minutë. Nga ana tjetër, goli i Sulkës për Dinamon shënuar në minutën e 88-të, vlen vetëm për statistikë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -