Futboll-Superiore U-21, Vllaznia-Dinamo 4-2, kuqeblutë “kampionë dimri”

Lexo

Futboll Moshat U19-Tirana fiton Kupën e Shqipërisë, mund në finale Apoloninë, 3-0

Është luajtur sot në stadiumin “Egnatia Arena” të Rrogozhinës, ndeshja finale e Kupës së Shqipërisë për moshat U-19 mes...

(Video)Boks-Profesionist. Shkodranët Kajoshi dhe Hysa, triumfojnë në ringun e Shkodrës. Mposhtin respektivisht, Andrejs Volincuks dhe Ëillbeforce Shihepo

Dy boksierët e talentuar shkodranë, Arjon Kajoshi dhe Nelson Hysa kanë vijuar rrugën e sukseseve në boksin profesionist. Duelet...

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko...

Me ndeshjen e luajtur sot pasdite në fushën sportive “Reshit Rusi” të qytetit të Shkodrës mes Vllaznisë vendase dhe Dinamos mysafire është mbyllur java e shtatë e Kampionatit Kombëtar të futbollit pë 21 vjeçarët, e cila ishte edhe e fundit për vitin kalendarik 2020. 4 me 2 në favor të kuqebluve të drejtuar nga trajnerët Fatjon Hasani dhe Nefail Zhejani ka përfunduar kjo ndeshje, tre pikësh ky që e ngre skuadrën shkodrane në kuotën e 16 pikëve duke e kurorëzuar kështu me titullin simbolik “kampione e dimrit”. Në ndjekje të Vllaznisë janë dy skuadrat rivale, Laçi dhe Dinamo me pikë të barabarta nga 13. Golat për Vllazninë në këtë ndeshje u shënuan nga Rraca 10′, Leka 27′, Mali 70′, Deda 76′, ndërsa për miqtë autorë të golave ishin Jaupaj 3′ dhe  Mhillaj 57.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Erzeni vuan, por mbijeton në Superiore. Shijakasit mundin Korabin 2-1 në ndeshjen finale të Play-Out-it

Erzeni-Korabi 2-1 (Shënues: Sadiki 3’, Mehmeti 93’/Tabaku 19’)Erzeni:Xhika,Sadiki,Kriviçiç,Leao(Iljazi 46),Kadriu,Mehmeti,Alan(Asani 125),Kahrimanoviç(Kiqina 125),Peposhi,Ademi(Osmanllari 68),Nonato(Kapllani 116) Tranjer:Alfred DeliallisiKorabi:Qyrani,Paplekaj(Buci 84),V.Lila,Lala,Selmani(S.Mziu 102),Kasalla(Karakashi 116),Joti,S.Lilaj(Demaj 69),Tabaku,Beshiraj,Keko Tranjer:Shpend KumbarçeArbitra: Eldorjan Hamiti(Lezhe),...
- Advertisement -