Hysaj, titullar sot ndaj Fiorentinës, shuhen zërat për largim të shkodranit nga Napoli

Lexo

Erzeni mposht Vllazninë dhe e kalon në rënditje

Erzeni mposht Vllazninë me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore. ERZENI 3-2 VLLAZNIA2′...

Zyrtare, Bekim Balaj, në formacionin e parë, anti-Erzeni. Vllaznia, kërkon tre pikën në sfidën e sotme ndaj shijakasve

Erzeni dhe Vllaznia, janë gati për startin e ndeshjes së javës së 19-të të kategorisë Abissnet Superiore. Ndeshja në...

(Pas ndeshjes) I ikën fitorja nga duart në Laç, madje humb 4-3. Trajneri Edi Martini, kritika skuadrës për shpërqëndrimin!

Teuta e Durrësit e drejtuar nga trajneri shkodran, Edi Martini, e nisi në mënyrën më të mirë ndeshjen e...

I shndërruar prej kohësh në personazhin kryesor të merkatos për një largim të mundshëm nga Napoli, shkodrani Elseid Hysaj befason sot kur pas pak minutash, në orën 12.30, pritet të jetë në fushën e lojës si titullar me skuadrën e tij të Napolit në përballjen që do të ketë në kampionat me Fiorentinën. Besimi ndaj tij për të luajtur nga minuta e parë, si dhe një lëvizje e tij nga krahu i majtë ku ka luajtur kohët  fundit në të djathtë të mbrojtjes ku është roli natyral i tij, duket se përbëjnë një faktor garancie që trajneri Gatuzo kërkon të ushqejë tek kapiteni i kombëtares kuqezi, për ta pasur më gjatë në gjirin e ekipit të tij.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Ndeshje e “çmendur” në Laç. Kurbinasit, mundin me përmbysje Teutën, 4-3

Laçi-Teuta 4-3(Shënues: Adeleke 22′, 72′, Babatunde 24′, Ujka 68′ / L. Vila 12′, Kallaku (P) 16′, Gruda 90)Një ndeshje e “çmendur” mund të konsiderohet...
- Advertisement -