(Intervista)Thomas Brdariç (Trajner i Vllaznisë)

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

“Jam i befasuar dhe nuk e kuptoj çfarë ndodhi në pjesën e parë. Skënderbeu ishte skuadër agresive. Ia thashe lojtarëve në dhomat e zhveshjes. Nuk e di se çfarë ndodhi dhe nuk e shpjegoj dot pjesën e parë. Jam i kënaqur me Dilaver, sepse shënoi gol që do i jap besim. Më shqetëson gjendja e skuadrës ndaj Skënderbeut që luan për mbijetesë. Kam shqetësime gjithashtu edhe për ndonjë lojtar që mund të mos ketë bërë mirë detyrat.

Pikë së pari duhet t’i japim freski skuadrës sepse ka një ngjeshje kalendari. Dilaver kishte presion sepse nuk shënonte ndaj e lamë në stol. Një pikë duhet të na kënaqë sepse ishte një ndeshje e vështirë dhe tifozët e di që kërkojnë çdo ndeshje fitore.

Ne jemi në një pozicion të mirë, por situatat ndryshojnë. Të gjithë japin më shumë se 100 përqind me ne, si sot pjesën e parë. Ne duhet të përqëndrohemi në fushë. Nuk kemi mundësi për t’u rritur më shumë sepse jemi në maksimum. Gabime në pasime apo marrje topi nuk mund të bëjmë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -