Kapiteni Hysaj, pranon humbjen me Anglinë, moral skuadrës për vazhdimësinë

Lexo

Asambleja e Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier zgjedh për kryetar, Ilias Haxhirajn

Ilias Haxhiraj, është kryetari i ri i Shoqatës Rajonale të Futbollit Fier. Haxhija mori votat e duhura në punimet...

Brdariç, me “dhimbje koke” për sfidën e së dieles me Kastriotin

Vllazninë e pret një ndeshje jo pak e vështirë të dielen në transferten krutane. Një sfidë ku të dyja...

Vllaznia më e mira e Kampionatit Dimëror të Atletikës: 12 medalje individuale, dhe Franko Burraj sportisti më i mirë i aktivitetit

12 medalje, 5 të arta, 5 argjenda, 2 të broxta, si dhe Franko Burraj, sportisti më i mirë i...

Kapiteni kuqezi, Elseid Hysaj ka komentuar humbjen turpëruese me Anglinë

Kapiteni i kuqezinjve, Elseid Hysaj pranon që skuadra zbriti me frikë në Uembli duke pësuar kështu atë humbje të thellë 5-0 përballë një kundërshtari si Anglia. “Duhet të zbrisnim në fushë të relaksuar, të kontrollonim topin ashtu siç kemi bërë dhe në ndeshjet e tjera. Por ishim të frikësuar, me skuadra si Anglia mjafton të humbasësh topin”.

“Humbja, goditje për moralin? Nga kjo humbje ne duhet të mësojmë për tu përmirësuar dhe jo të fundosemi. Gjithçka do të analizohet, por për momentin mund të them se kemi pësuar gola të lehtë, nuk ishim të vendosur. Nuk është se e morëm lehtë, pasi Anglia duhet respektuar, por nuk duhet të ishim të frikësuar”.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -