KF Shkodra, 5 futbollistë në kombëtare, shpërblehet puna profesionale e trajnerit Rudi Piraniqi(Video)

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

“Sot 5 lojtarë të KF.Shkodra në seleksionimin e ekipit kombëtar U-19 :
Albi Shpuza, Daniel Kodra, Ildi Xhakaj, Luis Lera, Alesio Hoxha”.

Ky është postimi në faqen zyrtare të KF Shkodra, ku natyrisht drejtuesit klubit kanë të drejtë të krenohen me prodhimin e tyre që ka marrë vëmendjen e kombëtares U-19. Pesë futbollistë në listën prej 21 futbollistëve të publikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit, nuk janë pak për një klub si KF Shkodra që gjithçka e ka të bazuar në punën private me sportistët.

Në krye të KF Shkodra U-19, prej së cilës kanë mbërritur në kombëtare edhe 5 futbollistët në fjalë, është trajneri Rudi Piraniqi. Një skuadër kjo simpatike që luan prej disa vitesh me sukses në Superligën e moshave. Por, krahas punës pasionante që Rudi bën me ekipin e tij U-19, strukturat përkatëse në FSHF e kanë përzgjedhur atë të jetë në cilësinë e trajnerit të kombëtares Rajonale Veriore.

Ndërkohë, një punë po aq cilësore dhe profesionale bëhet në KF Shkodra edhe me grupmoshat e 17 vjeçarëve të cilët drejtohen nga trajneri Arbion Kopliku, edhe këto konkurues në kampionatin kombëtar të Superiores U-17. Pa lënë në harresë edhe ekipet e tjera të moshave më të vogla me rezultate shumë të mira në kampionatet rajonale amatore.

Një klub, merita e të cilit shkon për kryetrajnerin dhe themeluesin e tij, Taip Piraniqi, i cili më herët në vite ka afirmuar lojtarë cilësorë që sot luajnë me sukses në Superioren e futbollit shqiptar, por edhe në kampionatet e huaja, mes të cilëve spikasin Hysaj, Guri, Vajushi, etj.

Duke u kthyer tek Kombëtarja U-19, në foton që shoqëron shkrimin janë 5 futbollistët shkodranë Albi Shpuza, Daniel Kodra, Ildi Xhakaj, Luis Lera, Alesio Hoxha, të cilët kanë pozuar me trajnerin e KF Shkodrës, Arbion Kopliku. Ndërkohë, që në video janë veprimet e njërit prej tyre, shtatlartit Albi Shpuza ku spikat edhe si golashënues në ndeshjen testuese të organizuar nga stafi teknik i kombëtares U-19 me trajner, Armando Cungun.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -