Kujdes merkaton e janarit tek Vllaznia! – Opinion nga Fatmir Lugji(Ish futbollist)

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Merkato e Janarit është si vesa para diellit. Merkato për një ekip futbolli  e shprehur me gjuhën e një projekti është Qëllimi, Objektivat, Metiodoligjia  dhe Impakti i së ardhmes. Ka një garë populiste për blerje dhe shitje lojtarësh, e kjo merkatë më ngjan si tregu i bagëtive.

Vllaznia e Shkodrës është shumë komode me ekipin e futbollit të saj dhe çdo largim i pa menduar mirë  dhe çdo blerje për hater të “merkates” mund të ndikojë jo mirë. Vllaznisë, për momentin nuk i interesojnë dhe as që i duhen70 mijë dollarë nga Japonia e largët, por më shumë se kurrë i duhet të mbajë gjallë grupin e lojtarëve, të shtojë akoma më shumë optimizmin dhe dëshirën për lojra dinjitoze dhe fitore  të arta.

Vllaznisë, në këto momente nuk i duhet asnjë devinjim nga platforma dhe strategjia e ndjekur deri tani, çdo lëvizje e pa studjuar në detaje, çdo “filozofi” financiare e pa menduar mirë,  mund të na prishë kënaqësinë dhe dëshirën për të dalë kampion!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -