Kujdes merkaton e janarit tek Vllaznia! – Opinion nga Fatmir Lugji(Ish futbollist)

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Merkato e Janarit është si vesa para diellit. Merkato për një ekip futbolli  e shprehur me gjuhën e një projekti është Qëllimi, Objektivat, Metiodoligjia  dhe Impakti i së ardhmes. Ka një garë populiste për blerje dhe shitje lojtarësh, e kjo merkatë më ngjan si tregu i bagëtive.

Vllaznia e Shkodrës është shumë komode me ekipin e futbollit të saj dhe çdo largim i pa menduar mirë  dhe çdo blerje për hater të “merkates” mund të ndikojë jo mirë. Vllaznisë, për momentin nuk i interesojnë dhe as që i duhen70 mijë dollarë nga Japonia e largët, por më shumë se kurrë i duhet të mbajë gjallë grupin e lojtarëve, të shtojë akoma më shumë optimizmin dhe dëshirën për lojra dinjitoze dhe fitore  të arta.

Vllaznisë, në këto momente nuk i duhet asnjë devinjim nga platforma dhe strategjia e ndjekur deri tani, çdo lëvizje e pa studjuar në detaje, çdo “filozofi” financiare e pa menduar mirë,  mund të na prishë kënaqësinë dhe dëshirën për të dalë kampion!

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -