Kuqeblutë në krizë goli, nuk shënojnë as ndaj Dinamos së kategorisë së parë

Lexo

Emocionuese! Sot në Koplik janë mysafir kampionët bardheblu. Kupa e Shqipërisë. Sot ora 15:00, 6 ndeshjet e fundit të turit të parë, mes tyre...

Veleçiku i Koplikut që aktualisht luan në Kampionatin Kombëtar të kategorisë së dytëtë futbollit shqiptar, sot pret si vizitor...

Çikalleshi: Kjo kombëtare duhet ndryshuar. Nëse është e nevojme, duke filluar edhe prej meje!

Ka luajtur në fushë për shumë minuta, madje këtë radhë ndaj Islandës me shiritin e kapitenit në krah. Në...

Analiza e Rejës. Justifikime, marrje përgjegjësie dhe gati të ulet me Dukën për vazhdimësinë e tij në krye të kuqezinjëve

I gjendur në një breshëri kritikash për paraqitjen zhgënjyese të kombëtares shqiptare, përfshirë edhe këtë fundit me Islandën, tekniku...

Edhe pse drejtuesit e rinjë të Vllaznisë investuan jo pak për të ndërtuar në këtë sezon të ri futbollistik një skuadër sa më cilësore duket se gjërat nuk janë akoma aty ku duhet. Kritikat më të shumta janë adresuar për futbollistët e repartit të sulmit, të cilët në një sërë ndeshjesh miqësore të organizuara me skuadra të kategorisë së parë dhe ato të Superiores nuk arriten të gjejnë rrugen e rjetes. Një gjë e tillë u reflektua edhe në miqësoren e fundit luajtur pasditen e së mërkures përballë Dinamos që konkuron një kategori më poshtë në futbollin shqiptar. E luajtur në kompleksin sportiv “Pezë-Helmes” të Tiranes, sfida miqësore Dinamo-Vllaznia është mbyllur në barazim me rrjeta të paprekura 0 me 0.

Nga ajo që prodhoi loja duhet thënë se pjesa e parë ka qënë më e mirë për Vllazninë, e cila nga ana e saj ka krijuar edhe disa raste përpara portes dinamovite, por sulmuesit janë treguar ta paaftë për ta dërguar topin në rrjete. E kundërta ka ndodhur në pjesen e dytë ku Dinamo e ka rritur shumë nivelin e lojës së saj duke ushtruar presion në porten kuqe, madje vendasit arriten të shënojë edhe një gol por që nuk u vlerësua nga gjyqtari Daniel Vrapi. Mungesa e tundjes së rrjetes për shumë ndeshje me radhë nga ana e Vllaznisë është kthyer në një shqetësim më vete për kuqeblutë, gjë për të cilen duhet punuar intensivisht me futbollistët në procesin stervitor nga stafi teknik me në krye trajnerin Tomas Brdariç për të përmirësuar shënjestren në drejtim të portes kundërshtare.

Në të njëjtën kohë nuk duhet lënë pas dore puna edhe repartet e tjera përfshirë edhe mesfushën, edhe ajo e kritikuar jo pak nga specialistët e futbollit për mungesen e një efektiviteti në organizimin e lojës për të qënë furnizuese e vazhdueshme me topa goli për repartin ofensiv.  

Formacioni i Vllaznisë në këtë ndeshje ishte ky: Zogoviç, Lekaj, Adili, Shehi, Nertil Hoxhaj, Krymi, Kruja, Jonuzi, Da Silva, Ymeri, Dilar. Gjatë ndeshjes u aktivizuan edhe Qarri, Ardit Hoxhaj, Ramadani, Kalaja, Dunka, Sidorenko dhe Deda.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -