Juventus-Napoli …? Disiplina ndëshkon Napolin, humb në tavolinë dhe i hiqet një pikë

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Ndeshja e serisë A, Juventus-Napoli e planifikuar për t’u luajtur të dielën e 4 tetorit në orën 20:45 nuk u zhvillua fare. Arsyeja ishte pasi skuadra e Napolit nuk u paraqit fare në stadiumin e Torinos. Dy lojtarë napolitanë kishin rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe për këtë skuadra ishte futur në karantinë.

Me këtë situatë të pazakontmë drejtuesit e Napolit njoftuan pamundësinë e udhëtimit me shpresen e mirëkuptimit të strukturave përkatëse për ta luajtur ndeshjen në një datë tjetër. Futbollistët e Juventusit u paraqiten në qilimin e blertë të “Alianz Stadium” fiks në oren 20.45 të planikuar të startin e ndeshjes dhe mosparaqitja e Napolit bëri që paraprakisht, bazuar në rregullen përkatëse, lajmet nga Federata italiane e futbollit bënin të ditur mopranimin e kërkeses së Napolit, veprim ky që çonte në fitoren në tavolinë të Juventusit. Ndërkohë, e mërkura e 14 tetorit solli vendimin përfundimtar marrë nga ana e Komisionit të Disiplines.

Zyrtarisht njoftohet se Komisioni i Disiplinës ka vendosur t’i akordojë fitoren në tavolinë Juventusit. Por, jo vetem kaq, sepse skuadra e Napolit ku luan edhe shkodrani Elseid Hysaj ka marrë edhe një ndëshkim tjeter, atë të zbritjes së një pike në tabelen e klasifikimit të serisë A italiane.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -