Wednesday, February 21, 2024

Lajmi i fundit-Vllaznia vesh kuqeblu futbollistin kosovar Alfred Ajdareviç

Lexo

Merkato-Mëngjesi i ditës së, e mërkura e pragndeshjesVllaznia-Flamurtari për Kupën e Shqipërisë, ka nisur me një lajm të ri në Klubin e Fubollit Vllaznia. Nga sa bëhet e ditur, drejtuesit kuqeblu kanë firmosur me futbollistin nga Kosova, Alfred Ajdareviç.

Ajdareviç, i cili ka qënë pjesë e kombëtares së Kosovës U21, është 25 vjeç dhe luan në pozocionin e mesfushorit dhe të sulmit, i pozicionuar kryesisht në krahun e majtë. Më herët ka luajtur për disa skuadra të ndryshme, mes të cilave edhe në klubin suedez Varnamo,si dhe Orebro.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img