Levandovski në superformë, Bajerni nxiton për rinovimin e kontratës

Lexo

Europiani i moshave-Kombëtarja U-17 mëson rivalët në eleminatore

Edhe Shqipëria U-17 ka mësuar sot emrat e rivalëve që do të ketë përballë në fazën kualifikuese të Europianit...

Liga e kampioneve-Eleminohet Barcelona. Bajerni dhe Benfika kalojnë në 16-she

Mundet edhe në Mynih, Benfika nuk gabon ndaj Dinamos së Kievit, siguron turin e 16-shesJanë luajtur të mërkurën 8...

Robert Lewandowski është në formë fantastike dhe dashuria e tij me golin është e përjetshme. Pavarësisht moshës së tij, numri i tij nuk ndalet së rrituri dhe Julian Nagelsmann e di rëndësinë e polakut. Me nje super paraqitje në Ligën e Kampioneve mediat raportojne se pas sfidës ka patur një takim kokë më kokë me Leëandoëskin dhe trajnerin Nagelssman, i cili dëshiron të shuajë çdo shpërthim zjarri me sulmuesin të përfshirë , veçanërisht duke pasur parasysh që kontrata përfundon në 2023 dhe rinovimi i tij nuk përfundon duke marrë rrjedhën. Sidomos me spekulimet për nënshkrimin e mundshëm të Haaland nga Bayern si zëvendësues i tij.

Përveç kësaj, Lewandowski së fundmi  raportohet se u ankua se kishte shumë lojtarë sulmues në zonë, duke e komplikuar punën e tij. Nisur nga kjo, sipas ‘Bild’, Nagelsmann zhvilloi një bisedë të gjatë me të për të shpjeguar avantazhet që gjeneron ky pozicion, duke ditur se sa e rëndësishme është që ai të jetë në humor të mirë.

Edhe nga vetë Bayerni duan të tregojnë mbështetjen e tyre për yllin e skuadres  dhe si vetë trajneri ashtu edhe drejtori sportiv, Hasan Salihamidzic, do ta shoqërojnë atë në galan e Topit të Artë të hënën, në Paris, për të treguar mbështetjen e tyre të plotë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -