Liga e Kampioneve, fitojnë Inter dhe Ajaks, kualifikimi punë e kryer

Lexo

Liga e kampioneve-Eleminohet Barcelona. Bajerni dhe Benfika kalojnë në 16-she

Mundet edhe në Mynih, Benfika nuk gabon ndaj Dinamos së Kievit, siguron turin e 16-shesJanë luajtur të mërkurën 8...

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Interi mundi 2-0 Shakhtar Donetsk dhe gjendet një hap larg kualifikimit për në 1/16 e Champions League. Zikaltërit në San Siro dominuan që në minutat e para, shpërdoruan shumë, por në fund e zhbllokuan sfidën falë golit të mrekullueshëm të Dzekos, i cili pak minuta më vonë gjen edhe dopietën personale (61′ dhe 67′). Për zikaltërit do të mjaftojë që Sherifi të mos mposht Real Madridin për të kaluar.

Haller konfirmon veten si sulmuesi surprizë i këtij edicioni të Champions League. Ivoriani shënoi një dygolësh në Stamboll dhe e shtyu Ajaxin e tij 2-1 në një rikthim kundër Besiktas, duke u ngjitur në nëntë gola dhe duke arritur Leëandoëski në krye të tabelës së golashënuesve. Turqit kaluan në avantazh në minutën e 22-të me një penallti të Ghezzal, holandezët parakaluan në pjesën e dytë dhe qëndruan në pikë të plota, duke fituar grupin dhe duke eliminuar kundërshtarët.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -