Sunday, February 25, 2024

Liga Unike për Femra, të martën nis edicioni i ri

Lexo

Liga Unike për Femra në basketboll do të nis edicionin e ri ditën e nesërme. Edhe në këtë edicion do të marrin pjesë gjashtë skuadra në këtë turne, tri më të mirat e Kosovës dhe Shqipërisë, sipas renditjes së arritur në kampionatet vendase.

Gjithsej do të zhvillohen dhjetë javë, ku skuadrat do të përballen 2 herë më njera-tjetrën, një herë në shtëpi dhe një herë në transfertë.

Më pas do të zhvillohet Final 4, mes katër skuadrat më të mira në renditje. Final 4 do të zhvillohet më datat 2 dhe 3 prill në Kosovë, ku do të përcaktohet kampioni i kësaj lige.

Partizani është kampion aktual i Ligës Unike për Femra, ndërsa në edicionin e parë kishte triumfuar Prishtina. Disa nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij turneu mund ti ndiqni në kanalet e Radio Televizionit Shqiptar.

Liga Unike Femrat – Kalendari i plotë

Java I  23/24 Janar 2024

Partizani-Prishtina

Bashkimi-Flamurtari

Tirana-Penza

Java 2-30/31 JANAR 2024

Prishtina-Penza

Flamurtari-Tirana

Partizani-Bashkimi

Java 3- 6/7 SHKURT 2024

Bashkimi-Prishtina

Tirana-Partizani

Penza-Flamurtari

Java 4-13/14 SHKURT 2024

Prishtina-Flamurtari

Partizani-Penza

Bashkimi-Tirana

Java 5-21/21 SHKURT 2024

Tirana-Prishtina

Penza-Bashkimi

Flamurtari-Partizani

Java 6-27/28 SHKURT 2024

Prishtina-Partizani

Flamurtari-Bashkimi

Penza-Tirana

Java 7-5/6 MARS 2024

Penza-Prishtina

Tirana-Flamurtari

Bashkimi-Partizani

Java 8-12/13 MARS 2024

Prishtina-Bashkimi

Partizani-Tirana

Flamurtari-Penza

Java 9-19/20 MARS 2024

Flamurtari-Prishtina

Penza-Partizani

Tirana-Bashkimi

Java 10-26/27 MARS 2024

Prishtina-Tirana

Partizani-Flamurtari

Bashkimi-Penza

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img