Thursday, April 18, 2024

Loftus-Cheek dhe Leao e bëjnë Milanin të fluturojë

Lexo

Anglezi, protagonist me një dopietë. Leao kompletoi tripletën në pjesën e dytë pasi goditi traversën në fillim të ndeshjes

Mbrëmje spektakli për Milanin e Piolit që mundi Rennes 3-0 në San Siro në ndeshjen e parë të playoffit të Europa League. Pasi Leao goditi traversën në fillim të ndeshjes, kuqezinjtë ruajtën kontrollin e lojës, duke e thyer bllokimin në minutën e 32-të me një goditje me kokë të Loftus-Cheek. Anglezi përsëriti përpjekjet e tij, sërish me kokë, në fillimin e pjesës së dytë pas një goditje nga këndi (47′) dhe gjashtë minuta më vonë ishte Leao (53′) ai që shënoi për 3-0 në bashkëpunim me Hernandez. Ndeshja e kthimit, më 22 shkurt në Rennes.

EUROPA LEAGUE

Ndeshjet e orës 18.45

Feyenoord-Roma

46′ Paixao (F), 67′ Lukaku (R)

Galatasaray-Sparta Praga 3-2 – GLI HIGHLIGHTS

19′ Demirbay (G), 47′ Preciado (S), 61′ aut. Krejci (G), 65′ Kuchta (S), 91′ Icardi (G)

Shakhtar Donetsk-Marsiglia 2-2 – GLI HIGHLIGHTS

64′ Aubameyang (M), 68′ Matvienko (S), 90′ Ndiaye (M), 93′ Eguinaldo (S)

Young Boys-Sporting Lisbona 1-3 – GLI HIGHLIGHTS

31′ aut. Amenda (S), 41′ Gyokeres (S), 43′ Ugrinic (Y), 48′ Gonçalo Inacio (S)

Ndeshjet e orës 21:00

MILAN-Rennes 3-0

32′ e 48′ Loftus-Cheek, 53′ Leao

Benfica-Tolosa 2-1

68′ e 98′ rig. Di Maria (B), 75′ Desler (T)

Braga-Qarabag 2-4

21′ Jankovic (Q), 44′ Banza (B), 56′ e 69′ Zoubir (Q), 65′ Juninho (Q), 89′ rig. Moutinho (B)

Lens-Friburgo 0-0

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img