Thursday, February 29, 2024

Manchester United largon zyrtasrisht Cristiano Ronaldon

Lexo

Manchester United ka ndërprerë kontratën me Cristiano Ronaldon.

Klubi ka njoftuar se sulmuesi portugez largohet nga skuadra menjëherë pas prishjes së marrëveshjes me pëlqim të dyanshëm.

Më herët, futbollisti 37-vjeçar ka dhënë një intervistë në të cilën ka kritikuar drejtimin e Manchester United dhe trajnerin Eric ten Hag.

Ronaldo shënoi 145 gola në 346 ndeshje në dy periudha për Manchester United.
- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img