Mbyllet java e 10-të e Superiores, Kukësi-Tirana 0-0, e favorizuar Vllaznia që thellon diferencen me ndjekësit

Lexo

Brazilianët e Erzenit bashkë me Krasniqin: “Erzeni është ekip i fortë, nuk ishte e vështirë të kisha Balajn kundërshtar”

Skuadra shijakase fitoi 3-2 në “Niko Dovana” në përballjen e tretë në kampionat, duke marrë plot 7 pikë nga...

(Intervista) Trajnerët Colella dhe Tetova flasin pas ndeshjes Partizani 1-1 Egnatia

Partizani u ndal në një barazim 1-1 nga Egnatia, duke mos përfituar nga ai hap fals i Tiranës kundër...

I lumtur pas fitores, Kapllani: “Të ulim kokën dhe të festojmë sonte, të shohim për ndeshjet e radhës.”

Erzeni ia doli të marrë një fitore me shumë vlera kundër Vllaznisë me rezultatin 3-2. Kapllani u shpreh mjaft i...

Me barazimin 0 me 0 të çiftit të fundit, Kukësi-Tirana është mbyllur java e 10- të e kategorisë Superiore. Një barazim që nuk i vlejti asnjërës prej skuadrave kundërshtare, pasi me këtë rast përfiton Vllaznia e cila e thellon edhe më shumë diferencen me këto dy skuadra që janë në ndjekje të saj. E ndërsa Kukësi dhe Tirana me nga një pikë të marrë në këtë javë shkojnë në kuotën e 17 dhe 14 pikëve, e kundërta ndodh me Partizanin dhe Teutën që me tre pikëshat e tyre marrë respektivisht ndaj Kastriotit dhe Skenderbeut ngjiten në kuotat e 16 pikëve, përfshirë edhe Laçin që pasi fiton me Bylisin ngjitet në kuptën e 14 pikëve.

Pesë skuadra këto që duket se do të kërkojnë kërcënimin e kuqebluve, të cilët nga ana e tyre nuk duan t’ia dinë se çfar bëhet poshtë tyre, sepse prej javësh janë instaluar në vendin e parë, me të cilin duket se po mësohen për të mos e lëshuar lehtë, pse jo për ta mbajtur deri në javën e fundit duke iu gëzuar titullit kampion.

Rezultatet teknike të javës së 10-të të Superiores janë këto:

Apolonia-Vllaznia 0-1 Hoxhaj 40’

Partizani-Kastrioti 2-0 Cara 85′, Asani 90′ p

Laçi-Bylis 2-0 Xhixha 32′, Lushkja 54′

Skënderbeu-Teuta 1-2 Pusi 54′ / Bregu 16′, Krasniqi 56′, 75′ p

Kukësi-Tirana 0-0

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -