Mesazhi i Izmir Smajlajt…Keqardhja për Europianin dhe premtimi për vazhdimësinë edhe më pozitive…

Lexo

(Video) Besëlidhja-Tërbuni 2-3. Emocione pa fund në derbin verior të Kategorisë së parë(Golat e ndeshjes)

Derbi verior, Besëlidhja-Tërbuni, ishte ndeshja më e bukur e javës së gjashtë të Kampionatit Kombëtar të Kategorisë së Parë...

Shorti-Liga e Kampioneve FF: Vllaznia, Çelsi, PSG, Real Madri, skuadrat e grupit A

Një grup “ferri” është konsideruar ai që i ka afruar përzierja e goglave në shortin e hedhur mesditen e...

Menaxheri i KFF Vllaznia Oliver Matija, sot në Zvicër për hedhjen e shortit të“UEFA Women’s Champions League”-Faza e grupeve

Është thënë vazhdimisht, se suksesi i Vllaznisë në futboll për femra, vjen edhe nga mirëmenaxhimi që presidenti Lazër Matija...

Izmir Smajlaj është padyshim sportisti i momentit në Shqipëri. Si askush tjetër, shkodrani që përfaqëson Tiranën është në cilësinë e Kampionit të Europës. Dështimi në Kampionatin Europian të Atletikës për sallat e mbyllura të zhvilluar në Poloni duke mos arritur të kalojë në finale për vetëm 5 cm më pak e ka mërzitur paksa Izmirin. Gjithësesi, për të sezoni dimëror ka qënë ekstra, pasi ariti të fitojë tre Medalja të Arta, ndërkohë që beson shumë se do të rithehet edhe më i fortë.

 Mesazhi

“Ndonëse ky Europian nuk shkoj sipas parashikimeve të mija dhe jashtë rezultateve që kam arritur deri më sot, jam i kënaqur që sezoni dimëror përfundoj me 3 medalje të arta.

Gjithsesi, unë nuk ndalem këtu, pasi menjëherë pas rikthimit në Shqipëri, do të vazhdoj të stervitem edhe më tepër më me shumë vullnet e guxim për të arritur qëllimet që i kam venë vetes për 2021!

Ju falenderoj që të gjithëve që më keni mbështetur dhe vazhdoni të jeni pjesë e madhe suportuese në rrugëtimin tim sportiv!”, shkruan kampioni i Europës në Atletikë, Izmir Smajlaj në profilin e tij FB.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -