Mezani: “Nga ndeshja e ardhshme lojtarët të jenë koshient që të luhet për qytetin, kjo tifozëri është mësuar të jetë lart”

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Tirana është kthyer në krye të renditjes me me fitoren ndaj Laçit. Pas ndeshjes për Oversport foli trajneri i Laçit, Mezani:

“Skuadra ktheu besimin në pjesën e dytë por kjo është loja. Më vjen keq në pjesën e parë që nuk ishim të saktë. Pësuam gola të lehtë dhe nuk falen. Bëhet më e vështirë kështu për të marrë pikë. Kam folur me skuadrën që kemi oshilacione. Humbim përqendrimin dhe nuk marrim përgjegjësi, një pjesë e parë me tre gola është shumë e vështirë.

Kemi bërë një pjesë të dytë siç e kërkonim në stërvitje, një skuadër që presonte e luante shpejt. Nuk e arritëm në pjesë ne parë. Lojtarët e dijnë që duhet të marrin përgjegjësi ashtu si unë që marr ato të mijat. Shpresoj që nga ndeshja e ardhshme lojtarët të jenë koshient që të luhet për Laçin, këtë qytet, as për veten as për trajnerin. Kjo tifozëri është mësuar të jetë lart.

Pjesa e dytë tregoi karakterin që duhet të shfaqim në cdo ndeshje por kjo nuk duhet vetëm në disa pjesë loje.

Stavri Nica është pjesë e Lacit, ka eksperiencën e vet dhe nuk është keq kur një skuadër ka njerëz që e njohin kampionatin shqiptar”, -tha ai.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -