Zv. trajneri Karapiçi: “Marrja e tre pikëve është shumë e rëndësishme, ky kampionat është shumë i vështirë”

Lexo

Sonte, ora 20:45, Poloni-Shqipëri. Trajneri Silvinjo dhe Cikalleshi në konference shtypi: Rruga nuk është e lehtë por objektivi ynë është kualifikimi!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo dhe sulmuesi Sokol Cikalleshi dolën pasditen e kësaj të diele në konferencën zyrtare për...

(Video)Kombëtarja e Shqipërisë mbërrin në Varshavë dhe zhvillon seancën e fundit në stadiumin “PGE Naradoëy”- Euro 2024, të hënën, ora 20:45, Poloni-Shqipëri

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e parë të kualifikueseve të Europianit 2024 ndaj Polonisë, që luhet...

(Video)Gjimnastikë- Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia”, kampion i Turneut “Flakadani i Karadakut” në Kosovë

Klubi i Gjimnastikës “Vllaznia” i mbështetur nga presidenti Leonard Lulaj vazhdon të jetë i sukseshëm, jo vetëm në garat...

Tirana me fitoren ndaj Laçit rikthehet në kryë të kampionatit. Pas ndeshjes për mikrofonat e Oversport nuk foli Shehi por zv.trajneri Karapiçi:

“Futbolli ka dy pjesë lojë, të parën e bëmë shumë mirë, të dytën e nisëm mirë por më pas Laçi ka fuqi si ekip dhe kjo dihet. Lëvizjet e skuadrës kurbinase bënë që të dilnim me pesë në mbrojtje. Ishte një tërheqje e studiuar nga ana jonë por nuk e realizuam shumë mirë.

Vinim nga një javë si derb i ku ana psikologjike ishte e vështirë. Kishim dëmtime dhe falendrojmë Aleksin që luajti i dëmtuar. Rrezikuam edhe Abazajn por ky është futbolli. Patëm pak vështirësi në daljen në kundërsulm. Laçi kur sulmon të vendos në vështirësi, dihet kjo.

Një lojtar që vesh një bluze do të thotë që e meriton. Pavarëisht minutave, të gjithë kanë besimin maksimal, Iseni e vlerësojmë maksimalisht pasi është një djalë i ri dhe aset i klubit.

Marrja e tre pikëve është shumë e rëndësishme pasi ky kampionat është shumë i vështirë.

Abazaj përderisa e futëm në atë minutë do të thotë që nuk është gati akoma. 100% e vet do ta ketë pas pushimit të kampionatit. Do të jetë një plus shumë i madh pasi kemi një tjetër mungesë si dëmtimi i Patrick, -tha ai.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -