Wednesday, June 19, 2024

Miqësorja me Teutën. Nga porta në sulm,Vllaznia me emra të rinj në formacion

Lexo

Teuta: Dema, Kruja, Qaqi, Jazxhi, Kotobelli, Beqja, Peposhi, Gjumsi, L.Vila, Fili, Daci Trajner:DiegoLongo  

Vllaznia: Mehidri, Smajli, Juriç, Ceshmedjev, Mala, Boshnjaku, Sala, Krymi, Dodev, Gruda, Balaj. Trajner:Migen Memelli

Gjyqtar:Florjan Lata, Heraj Lisaku, Mateo Syziu

Ndryshe nga sa mendohej, Vllaznia e ka filluar miqësoren me Teutën me ndryshime në formacionin e parë. Në krahasim me dy miqësoret e mëparshme të luajtuara në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, atë me me Laçin që u humb 2 me si dhe me ulqinakët e Otrant që u fituan 2 me 0, tekniku Migen Memelli, e ka filluar miqësoren me durrsakët me emra të rinj. Ato nisin nga porta, ku në vend të Kristi Qarrit, në fushë është Mëhidri i ardhur nga Korabi i Peshkopisë, për të vijuar me mesfushën ku spika Sala si dhe në sulm Dodev.

Mehidri, Smajli, Juriç, Cheshmedjiev, Sala, Krymi, Boshnjaku, Mala, Gruda, Dodev dhe Balaj. Kë është formacioni i parë me të cilin Vllaznia e ka nisur këtë miqësore, ndërkohë që gjatë ndeshjes Memelli pritet të bëjë edhe zëvendësimet e mundshme në skuadër.

Për treshen, Mehidri, Sala dhe Dodev është hera e parë që e nisin ndeshjen si titullar, ndërkohë që në ndeshjet europiane, si dhe ato miqëre kanë luajtur si zëvendësues.

Fatos LAMAJ

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img