Thursday, May 30, 2024

Mundi Bajernin në gjysmëfinale, trajneri i Realit Carlo Ancelotti: Ndodhi përsëri, ndodh gjithmonë, e merituam

Lexo

“Nëntëdhjetë minuta në Bernabeu janë shumë të gjatë, kështu ishte edhe këtë herë, ne luajtëm mirë, e merituam të fitonim”

Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madrid, analizon fitoren 2-1 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern. “Ne jemi të lumtur, ndodhi përsëri. Gjithmonë ndodh. Nëntëdhjetë minuta në Bernabeu janë shumë të gjatë, kështu ishte edhe këtë herë, ne luajtëm mirë, e merituam të fitonim, ashtu siç ndodh në këto ndeshje të nivelit të lartë”.

A ka ndonjë moment që do ta mbani mend më shumë?

“Kur arbitri sinjalizoi përfundimin e ndeshjes(qesh)”.

A ishte aktivizimi i Joselu i sugjeruar nga djali juaj, Davide?

“Ne diskutuam, ideja e Joselu u nda sepse në atë moment ne kishim kontrollin dhe ai është shumë i fortë në zonë”.

Sa e rëndësishme është të mbështeteni në një staf si ky?

“Delegimi i lidershipit është shumë i rëndësishëm. Unë jam mjaft me fat që kam një staf të nivelit të lartë dhe lojtarë që janë gjithashtu shumë të fortë në karakter”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img