Thursday, April 18, 2024

(Video) Nesër, Shqipëri-Zvicër për U-21. Tekniku Bushi pa titullarin shkodran Geralb Smajli për arsye dëmtimi

Lexo

Kombëtarja U-21 vazhdon përgatitjet për sfidën ndaj Zvicrës U-21 që do të luhet sërish në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Sa i përket gjendjes së ekipit, mbrojtësi Geralb Smajli, i cili u aktivizua si titullar ndaj Finlandës U-21 ka shfaqur probleme fizike dhe nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Alban Bushi për sfidën ndaj Zvicrës U-21. Pjesa tjetër e skuadrës është në gjendje të mirë dhe kanë marrë ngarkesën e plotë në seancën stërvitore, që u zhvillua në “Shtëpinë e Futbollit”.

Kombëtarja U-21, ka zhvilluar deri më tani gjashtë ndeshje në kualifikueset e “Euro 2025” në grupin E dhe ndodhet në vendin e tretë me dhjetë pikë, po aq sa Rumania që renditet e dyta falë golavarazhit më të mirë.

Sfida e Shqipërisë U-21 ndaj Zvicrës U-21 do të luhet nesër në stadiumin “Air Albania”, në ora 17:00. Edhe në këtë sfidë hyrja për të gjithë tifozët do të jetë falas.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img