Thursday, February 29, 2024

Nuk ka fitues, Teuta dhe Egnatia ndajnë pikët

Lexo

TEUTA 2-2 EGNATIA (18′ Daci, 90’+6′ Karabeci (P)/ 88′ Lemine, 90’+7′ Musta)

Ndeshja mes Teutës dhe Egnatias u mbyll barazuan 2-2, e vlefshme për javën e 16-të në Superiore.

Durrsakët kaluan të parët në avantazh me Dacin në minutën e 18-të, ndërsa tre golat e tjerë u shënuan në fund. Fillimisht ishte Dah që barazoi për Egnatian në minutën e 88-të, ndërsa 6 minuta me vonë shënoi Karabeci duke i dhënë avantazhin Teutës. Megjithatë ky avantazh zgjati vetëm 1 minutë, pasi në aksionin e radhës, Egnatia barazoi me Mustën.

Një ndeshje e luftuar deri në sekondën e fundit, pavarësisht se luante vendi i parë me të fundit. Me këtë barazim, Egnatia mban kryesimin me 34 pikë, ndërsa Teuta e fundit me 15 pikë.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img