Sunday, April 14, 2024

Partizani fiton çerekfinalen e parë. Mund Kukësin në transfertë 0-1 me golin e Taipit që ndëshkon ish skuadrën e tij

Lexo

Kukësi Partizani 0-1

Shënues: Taipi 43′

Partizani fiton 1-0 në transfertë përballë Kukësit dhe hedh një hap të madh drejt gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë. Ish-kapiteni i verilindorëve Gjelbrim Taipi ka shënuar golin e vetëm të kësaj sfide në minutat e fundit të pjesës së parë.

Miqtë ishin më kërkues dhe krijuan disa raste për shënim në minutat e para, por goli i vetëm i takimit erdhi në përfundim të pjesës së parë. Në fraksionin e dytë të lojës, Kukësi u mundua që të reagonte, por pa arritur që të gjente golin e barazimit.

Partizani hedh një hap drejt kualifikimitpas këtij suksesi, por dëmtimi i Skukës zbeh disi suksesin e “demave”. Ndeshja e kthimit do të luhet në Tiranë në 5 mars.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img