Friday, May 24, 2024

Pas pak, Vllaznia-Laçi. Superiore, java e 31-të, njihuni me formacionet e skuadrave

Lexo

Vllaznia dhe Laçi përballen pas pak, duke nisur nga ora 18:00 në tadiumim “Loro Boriçi për llogari të javës së 31-të të kategorisë Abissnet Superiore. Një përballje me kahe të kundërta, me kuqeblutë që kanë shpallur publikisht objektivin e fitimit të titullit kampion, dhe kurbinasit, që në fakt rrezikojnë në zonën e mbijeteses, por me pak fat në javët e fundit ngjiten edhe shumë lartë në tabelë.

E veçanta e kësaj ndeshje ka të bëjë me atë që në stolin e skuadrës mysafire të Laçit është shkodrani i mirënjohur Armando Cungu, ish futbollist dhe is trajner i Vllaznisë.

Njihuni me formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

VLLAZNIA: Qarri, Hakaj, Juriç, Stojanoviç, Sala, Krymi, Alivoda, Gruda, Mala,  Çoba, Balaj. Trajner: Qatip Osmani

LAÇI: Dajsinani, Prodani, Zhunior, Dajko, Kurti, Manellari, Kryeziu, Melo, Ujka, Da Silva, Sobouejll. Trajner: Armand Cungu

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img