Post San Marino-Shqipëri 0-2, flet Myrto Uzuni, autori i golit të dytë kuqezi

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Mos aktivizimi i Uzunit nga minuta e parë në sfiden eleminatore të Botërorit, San Marino-Shqipëri, San Marino-Shqipëri ka krijuar shumë diskutime në opinonin sportive. Megjithatë, me aktivizimin e tij në pjesën e dytë, ai arriti të shënojë golin e dytë për kombëtaren shqiptare. Në konferencën e shtypit të pas ndeshejs, Uzuni flet fitoren me San Marinon, por edhe për vete.

“Jemi të lumtur për fitoren, pavarësisht se pjesa e parë nuk ishte e mirë. Të shënoj gola dhe të jap asiste, kjo është puna ime. Sulmuesi duhet të tregohet pak egoist në ato raste që i krijohen, duhet të jesh i gatshëm. U aktivizova dhe shënova, sigurisht që jam i lumtur. Unë dhe Roshi po sulmonim hapësirat dhe kishim më shumë mundësi për të shënuar. Në lidhje me aktivizimim tim në pjesën e dytë mund të them se unë gjithmonë kam dëshirë të luaj, në çdo ndeshje, por kjo është në dorë të trajnerit, e vendos ai”, ka theksuar futbollisti i kombëtares, Myrto Uzuni.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -