Pragndeshja, Partizani-Vllaznia, opinion nga ish futbollisti shkodran, Fatmir Lugji

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Partizani Vllaznia një sfidë madhore ku historikisht ka bërë bujë në botën e futbollit e më tej. Ky duel i shumëpritur në këto momente të Superligës shqiptare ku Vllaznia e Shkodrës është në krye të klasifikimit me plot 9 pikë  larg rivalit Partizan.

E parë në aspektin psikologjik, Vllaznia ngjan si një SKIFTER që fluturon në lartësi  dhe Partzani të ngjan si një tollumbace e fryrë  që në rrugëtimin drejt lartësisë mund të shpëthiqet.

Pamvarësisht nga krahasimi euforik i lart përmendur nga një shkodran që zemren e ka kuq e blu, mendoj dhe shpreh dëshirën që të dy kryesueset të vendit parë dhe të dytë të manifestojnë në fushë një futboll korrekt dhe me vlera sportive.

Në ndeshjen Partizani-Vllaznia është edhe një dy luftim në mes tranjerit Daja të Partizanit që persinifikon tranjerin shqiptar që karriera e tij është në majat e trajnimit shqiptar, përballë tranjerit të Vllaznisë që po sjedh tek Vllaznia dhe më tej eksperiencen gjermane që aq shumë ka nevojë futbolli shqiptar.

Dhe, në duel futbollistik  me përmasa ndoshta gjigante, janë përballë dy tifozëritë që po ju plas zemra për titullin kampion. E diela sportive e ka emrin, Vllazni apo Partizan, këtë padyshim do ta zgjidh 90 ‘ me korrektesë dhe profesionalizmin skuadra e gjyqtarëve të ndeshjes, që për hir të realitetit shumë herë ja prishin bukurinë futbollit dhe qëllimit për çfarë është krijuar.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -