Sedloski, projekton formacionin anti-Partizani. Vllaznia kërkon fitoren në kryeqytet!

Lexo

Manchester City, kërkon trofeun e Champions League. Guardiola, optimist për suksesin e tretë

Pas fitimit të Premier League dhe FA Cup, Manchester City është në kërkim të Champions League të parë në...

Shqipëria U-15 fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut. E mposht me rezultatin 3-2 në “Elbasan Arena”

Shqipëria U15-Maqedonia U15,  3-2Formacioni i Shqipërisë U15: Aron Kamberi, Xhoel Mezani, Frensi Mali, Dion Vata, Majkol Luka (C), Henry...

Pragfinalja e Champions League, Manchester City-Inter, Inzaghi: Do luftojmë për çdo centimetër

Stambolli është gati për finalen e Champions League mes Manchester City dhe Interit. Dhe Simone Inzaghi, një hap larg...

Zogoviç në portë, Kruja nga e djathta, Juriç dhe Bulatoviç në qëndër dhe Hakaj majtas në repartin e prapavivijë, Boshnjaku, Marku, Çoba, Jonuzi, Latifi në mesfushë, por me detyra sulmuese, si dhe Balaj në majë të sulmit, pritet të jenë emrat që do të nxjerrë në fushë trajneri maqedonas i Vllaznisë, Goce Sedloski.

Një formacion ky i diktuar edhe nga mungesat për arsye dëmtimi të titullarëve, Mala i cili pas operacionit vijon rikuperimin, po ashtu edhe Smajli i ardhur edhe ai nga ndërhyrja kijurgjikale, si dhe Gurishta, me problematikat e javëve të fundit.

Gjithësesi, burimet nga brenda stafit kuqeblu sqarojnë se të përzgjedhurit për ta nisur nga minuta e parë garantojnë se do të japin më të mirën e ture në fushën e lojës. Por, ndërkohë, deri në momentin e daljes në fushën e lojës edhe mund të ketë ndonjë ndryshim në emra, apo edhe vendosje, pasi për një vend në formacion pretendojnë edhe Alivoda, Shehi, Hoxhaj, Periç, apo ndonjë tjetër.

Ndeshja, Partizani-Vllaznia, luhet sot në stadiumin e ri të klubit Partizani, “Arena e Demave”, duke nisur nga ora 16:00.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -