Thursday, February 22, 2024

Seria A-Me fat Juventusi, goli i serbit Vlahoviç në shtesë, i jep fitoren 2-1 ndaj Salernitanës

Lexo

Fitore në limite për Juventusin, i cili erdhi nga prapa për të mposhtur Salernitanën 2-1 falë golit të Vlahovici në minutën e 91-të. Bardhezinjtë e Allegrit e përfunduan raundin e parë të Serisë A me dy pikë nga kreu i tabelës, por në Arechi ata rrëmbyen tri pikë ndaj formacionit të Pippo Inzaghit, i cili e mbylli pjesën e parë të ndeshjes përpara me golin e Maggiore (39′).

Megjithatë, përjashtimi i autorit të golit në fillimin e pjesës së dytë ndryshoi pamjen e ndeshjes dhe Juventusi, fillimisht me Iling jr (65′) dhe më pas me sulmuesin serb, e ktheu situatën me një tjetër sukses të arritur në limite.

Jo, nuk është më një rastësi. Juventusi doli gjallë në shtëpinë e Salernitanës, me tri pikë, të fituara në fund dhe në këtë rast me një rikthim që mund të ketë një ndikim vendimtar në ekonominë e kampionatit. Një ditë pas suksesit të Interit, bardhezinjtë e Allegrit shkuan aq larg nga një epërsi e mundshme në renditje në rrëshqitje në minus katër, por në fund asgjë nuk ndryshoi. Juventusi iu përgjigj 2-1 të Interit duke fituar me të njëjtin rezultat në Salerno, falë golit të Vlahovic në kohën shtesë pas barazimit të Iling Jr.

Megjithatë, u desh shumë përpjekje për të kaluar më të mirën e një skuadre të guximshme dhe të reduktuar në dhjetë për pothuajse të gjithë pjesën e dytë për shkak të përjashtimit të Maggiore, shënuesi i golit të hapjes. Për Pippo Inzaghi-n i mbetet vetëm çmimi ngushëllues i një reagimi krenar pas gjashtë golave ​​të pësuar në Kupën e Italisë nga bardhezinjtë, por tabela e kampionatit po qan.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img