Monday, July 22, 2024

“Shqiptarizohet” Sasuolo, pas Kumbullës vjen edhe Gjyla

Lexo

Sulmuesi 16-vjeçar ka kaluar te skuadra e Serisë A në formë huazimi
“Shqiptarizohet” Sasuolo. Pas huazimit të Marash Kumbullës, skuadra e Serisë A ka arritur marrëveshjen dhe me Brajan Gjylën, sulmuesin 16-vjeçar, që është dhe pjesë e Shqipërisë U17.
Në fakt, është klubi i Feralpisalo që ka njoftuar huazimin e sulmuesit te skuadra e Serisë A me të drejtë blerja. Huazimi është i vlefshëm deri në verën e vitit 2025, më pas klubi i Sasuolos mund të ushtrojë të drejtën e blerjes.

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img