Superiore U21-Mbyllet java e 13-të, Laçi mbetet në krye të renditjes me 29 pikë

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Me 3 ndeshjet e luajtura sot, Kastrioti-Shënkolli, Football Republic-Teuta dhe Tirana-Kukësi Kampionati Kombëtar i Kategorisë Superiore për 21 vjeçarët ka mbyllur javën e 13-të. Krutanët mundin thellësisht komshinjtë e Shënkollit me rezultatin 5 me 1. Për vendasit autorë të golave janë:  Basha 21′, Xhepa, 36′, Daci 47′, Zhivanaj 77′, Ndoi 88’, ndërkohë që për Shënkollin, golin e vetëm e shënoi Idrizi 43′. Durrsakët arrijnë të fitojnë në transfertë ndaj ekipit kryeqytetas Football Republic me rezultatin e ngushtë 1 me 2, falë dy golave të shënuar në pjesën e parë nga  Kapllani 2′, 20′, ndërkohë që në fund shkurton diferencën me Skurën në të 80-tën minutë. Po, 2-1, por në favor të vendasve përfundoi ndeshja tjetër, Tirana-Kukësi. Dopieta e Besherajt 31′, 36’ për bardheblutë dhe Rasha 15′ për Kukësin, ishin autorë të golave.

Më herët, është luajtur edhe ndeshja tjetër e kësaj kategorie, Vllaznia-Laçi, takim ky i cilësuar si ballafaqimi më i rëndësishëm i kësaj jave që u mbyll në barazim 1 me 1. Në përfundim të kësaj jave, është Laçi që kryeson i vetëm renditjen me 29 pikë. Në vend të dytë është Bylis me 27 pikë i ndjekur nga Vllaznia në vendin e tretë me 26 pikë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -