Superiore, java e 16-të-Mbyllen dy takimet e para, Kukësi fiton me Bylisin, pikë shprese për Apoloninë në Korçë

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Kukësi-Bylis dhe Skenderbeu-Apolonia janë dy çiftet e para që hapën javën e 16-të të kategorisë Superiore. Ndeshje këto që folën për kuksianët që fituan tre pikë shumë të rëndësishme, ndërkohë që befasojnë fierakët teksa i marrin një barazim brënda në shtëpi korçëve në një takim konsiderohet në kufijtë e mbijetesës.

Në sfidën Kukësi-Bylis, ishin ballshiotët që shënojnë të parët me anë të Stojanoviç në minutën e 26-të, ndërkohë që kukësianët përmbysin me dy gola të shënuar nga Ibraimi dhe Eze, përkatësisht në minutat 39 dhe 56-të. Një tre pikësh tjetër ky frymëmarrje për skuadrën e drejtuar nga Rrahman Hallaçi që shkon në kuotën e 23 pikëve duke kapur vendin e 4-t, ndërsa Bylisi mbetet në kuotën e 12 pikëve në vendin e parafundit.

Në Korçë, janë dy penallti për secilën skuadër që fiksojnë shifrat e barabarta 1 me 1. Pas një pjese të para të bardhë 0-0, në të dytën, të parët janë vendasit që shënojnë me anë të Meksit në minutën e 52-të, ndërkohë që në minutën e 72-të kundrapërgjigjen miqtë nga Fieri me anë të Gjatës që shndërron në gol penalltinë e dhënë në favor të tyre. Pika e marrë nga Apolonia në transfertën e Korçës ka vlera shumë të mëdha në luftën e mbijetesës që tashmë është e hapur mes tyre, Skenderbeut dhe Bylis. Kështu Apolonia shkon në kuotën e 13-të pikëve duke u pozicionuar në vendin e 8, ndërsa ka lënë pas Skenderbeun dhe Bylisin, të cilët me nga 12 pikë secili mbyllin tabelën në vendin e 9 dhe 10.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -