Sunday, April 14, 2024

Superiore-Nis sot Java e tetë me duelin Egnatia-Dinamo

Lexo

E planifikuar të luhet në tre ditë, e premte-shtunë-dielë, java e tetë e Abissnet Superiore nis sot me duelein, Egnatia-Dinamo. Takimi në fjalë do të luhet në stadiumin e rrogozhinës duke filluar nga ora 14:00 dhe pritet të jetë shumë i dyluftuar.

Vëendasit vijnë pas një humbje me Teutën në shtëpinë e tyre, ndërkohë që Dinamo pas barazimit me Vllazninë, dhe në objektivin e tyre është vetëm fitorja tre pikëshe.

Ndonëse renditja në tabelë është në ekstrem, Egnatia e para me 13 pikë dhe Dinamo e parafundit me 7 pikë, po aq sa ka edhe Kukësi i vendit të fundit, fusha e lojës pritet të prezantojë dy skuadra të barabarta në nivel dhe cilësi, çka e bën edhe më interesante këtë sfidë.

Kampionati I Superiores vijon të shtunën me ndeshjen e vetme, Vllaznia-Tirana që do të luhet në “Kukës Arena” duke nisur nga ora 14:00, ndërkohë që të dielën në program janë tre ndeshje: Laçi-Skënderbeu, Partizani-Kukësi dhe Teuta-Erzeni.

Kalendari i ndeshjeve të javës së 8-të të Superiores

Sot

Egnatia-Dinamo, ora 14:00

Nesër

Vllaznia-Tirana, ora 14:00

Pasnesër

Laçi-Skënderbeu, ora 14:00

Partizani-Kukësi, ora 18:00

Teuta-Erzeni, ora 18:00

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img