Thursday, May 30, 2024

Superiorja, që këtë fundjavë falas për të gjithë sportdashësit, në MCN TV

Lexo

Kampionati Shqipetar ishte ne kolaps total ne lidhje me tasmetimin e tij ne televizionet deri paraditen e sotme. Ne FSHF Ilir Shulku dhe drejtori i MCN TV Endri Meksi nenshkruan nje  kontrate 3-vjeçare per transmetimin e ndeshjeve te “Abisnet Superiore” “Kupes se Shqiperise” “Kategorise se Pare” dhe “Superkupes se Shqiperise” te gjitha ndeshjet do trasmetohen ne MCN TV falas per 3 sezonet e ardhshme.

I kontaktuar nga “Veriu Sport” drejtori i MCN televizion Endri Meksi shpjegon shkurt se jan ende ne proçes vendimarrje dhe negocimi per te qene me prane shikuesve duke nisur qe nga kjo fundjave me ndeshjet e “Abisnet Superiore”. Meksi shkurtimisht u shpreh:-Se dim akoma sot qe flasim sesi do te funksionoj pjesa e trasmetimit. Jemi ende ne proçes vendimmarrje dhe negocimi dhe shume shpejt do te bejme te qarte funksionimin e trasmetimit te ndeshjeve. Rendesi ka qe shikuesit te ngelen te kenaqur me ate cfar nga ne do ju ofrohet.

 

MCN TV kete vere ka qene pran shikuesve me ndeshjet e te gjitha skuadrave te kampionatit shqipetar ne Kupat e Europes me koment dhe analize para dhe pas ndeshjeve dhe kjo mesa kuptohet do te vijoj dhe me Kampionatin Shqipetar.

Serjoziteti dhe perkushtimi i drejtuesve te MCN TV duket se ka rrembyer zemrat e te gjithe shikuesve duke qendruar prane tyre me trasmetimin e ndeshjeve. Analiza e moderatorit Gerti Çarçani bashke me analistet ne studio si:Ardi Behari, Sulejman Starova, Nevil Dede, Ermal Tahirit, por pa harruar komentin e Alban Xhihanit dhe Gentian Alinanit si dhe e specialistit te gjykimit Bujar Pregja kane qene ndeshje pas ndeshje prane te gjithe ndjeksave te televizionit MCN TV.

Fatos LAMAJ

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img