Superkupa e Shqipërisë, formacionet përkatëse

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Superkupa e Shqipërisë do të zhvillojë edicion e saj të 28-të. Në orën 19:00, Vllaznia dhe Tirana do të zbresin në fushën e stadiumit madhështor “Air Albania”.

Klasikja Shqiptare, do të përballet për herë të 3-të në këtë sezon. Vllaznia ka arritur të grumbullojë 1 fitore dhe 1 barazim ndaj Tiranës, ndërkohë që sonte pritet për t’u parë nëse do të ruaj këtë ecuri ndaj bardhebluve.

Tirana është ekipi që e ka fituar më së shumti herë Superkupën e Shqipërisë, ku numëron plot 10 të tilla. Vllaznia ndryshe nga rivali i tyre, numëron vetëm 2 Superkupa, e fundit daton në vitin 2000-2001.

Ekipet  kanë përzgjedhur titullarët e tyre për finalen e sotme:

Tirana: Bekaj, Përgjoni, Najdovski, Behiratche, Ismajlgeci, Kallaku, Aleksi, Deliu, Xhixha, Hasani, Patrick

Të gatshëm: Lika, Iseni, Berisha, Gjumsi, Hila, Nikqi, Lulaj

Vllaznia: Zogovic, Hakaj, Shehi, Gurishta, Kruja, Jonuzi, Boshnjaku, Alivoda, Marku, Mala, Hoxhaj

Të gatshëm: Qarri, Vulaj, Kaina, Heric, Çoba, Pjeshka, Smajli.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -