Superliga e futbollit U-21/Vllaznia barazon 1-1 me Egnatian në shtëpi, shënon Eraldo Deda për kuqeblutë

Lexo

“Dritë jeshile” për korçarët, Skënderbeu mund Egnatian, dhe këmben vendet me rrogozhinasit

Tre pikë të arta për Skënderbeun të fituara përballë një kundërshtari direkt për mbijetese si Egnatia do të thotë...

I dha fitoren Vllaznisë, Latifi i kënaqur që po shënon dhe kontribuon në fitoret e skuadrës

Ndonëse, akoma nuk është në parametrat e duhur fizik, për shkak të një dëmtimi që ka pasur që në...

Daja i pakënaqur me rezultatin, por vlerëson reagimin e Partizanit në pjesën e dytë, thumbon Vllazninë për vonesën e lojës…

Është larguar me humbje nga Shkodra, dhe natyrisht që është i pakënaqur nga rezultati. Pasi, sipas tij, gjatë pjesës...

21 vjeçarët e Vllaznisë nuk kanë mundur të shkojnë më shumë se sa një barazim me rezultatin 1 me 1 përballë Egnatias, takim ky i vlefshëm për javën e gjatë të Superiores të kësaj kategori moshe. Kuqeblutë kryesues të tabelës së klasifikimit të drejtuar nga trajneri anglez Dean Sibson dhe kolegu i tij Ergi Borshi kosideroheshin favoritë për fitimin e kësaj ndeshje, aq më tepër që përballja në fjalë luhen në fushën e Vllaznisë. Por, sfida e luajtur pasditen e sotme në Kompleksin Sportiv “Zmijani” foli ndryshe.

Miqtë nga Rrogozhina duket se kanë “kopjuar” ekipin e parë që vetëm dy ditë më parë e mbyllën në barazim, po 1 me 1 përballjen mes tyre për javën e tetë të Abissnet Superiore, duke marrë një pikë shumë të vleshme në transfertën e Shkodrës.

Referuar kronikës së lojës, pjesa e parë shtë mbyllur në barazim 1 me 1, ndërkohë që në 45 minutat e së dytës në skenë del Eraldo Deda, sulmuesi kuqeblu, i cili pasi rikthehet nga një dëmtim i rëndë që e la jashtë fushës së lojës për shumë javë, tashmë është rikthyer në zanatin e tij të shënimit të golave. Ka qënë minuta e 68-të, kur Deda tund rrjtën rrogozhimase duke e kaluar në avantazh Vllazninë.

Avantazhi duket se i jep molalin e duhur skuadrës kuqeblu, e cila rrezikon edhe disa herë të tjera me raste të pastra shënimi, por pikërisht atëherë kur pritej goli i dytë dhe i sigurisë për Vllazninë, është Egnatia që në minutën e 85-të shënon golin e barazimit me anë të Kabufit.

Minutat në vazhdim nuk ndryshojnë asgjë duke lënë në fuqi barazimim 1 me 1. Një barazim që kënaq miqtë nga Rrogozhina, ndërkohë që lënia e dy pikëve në Shkodër i kushton jo pak Vllaznisë, pasi në këtë mënyrë humb edhe pozitën kryesuese të Superligës së 21 vjeçarëve.

Në kuadrin e javës së gjashtë të Superligës U-21, sot janë luajtur edhe dy ndeshje të tjera, ku Tirana dhe Kukësi kanë fituar në transfertë, respektivisht me Teutën 0-1 dhe Apoloninë 0-4.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -