Superliga U-21/Vllaznia barazon në trasnfertë me Teutën e vendit të fundit në renditje. Me durrsakët luan titullar edhe shkodrani 19 vjeçar, Klevis Bebeziqi

Lexo

Mbrëmja Gala “Më të mirët 2022”. Nga Vllaznia e futbollit femra, tek Gurishta dhe Hakaj, në formacionin e vitit, Shkodra me përfaqësim dinjitoz për...

Futbolli shkodran, për femra dhe meshkuj, pritet të ketë një përfaqësim dinjitos në mbrëmjen gala që Federata Shqiptare e...

(Pas ndeshjes) Xhevahir Kapllani, shpreh keqardhje për humbjen e Erzenit me Tiranën: Nuk ishte për 0-2!

Erzeni ka qënë dhe është një nga skuadrat më simpatike të Superiores së futbollit shqiptar, i cili me të...

(Pas ndeshjes) Mposhti Erzenin në transfertë, 0-2. Trajneri Shehi: Ekipi tregoi karakter!

Tirana, ia doli të fitonte 0 me 2 në transfertë me Erzenin në një ndeshje shumë të dyluftuar, për...

Teuta-Vllaznia 0-0

Teuta: Dema, Hoxha, Zaimaj, Bebeziqi, Kapllani, Treni, Salillari, Muka, Tepshi, Miftiu, Halilaj(U aktivizuan: Duka, Çyrbja, Qorri, Mala). Trajner: Getjan Begeja.

Vllaznia U21: Shkoza, Pusi, Paloka, Delaj, Dulaj, Bizi, Maliqi,  Pjeshka, Peku, Musaraj, Bushaj( U aktivizuan: Osmani, Aliu). Trajner: Elvis Plori.

Vllaznia U-21 ka qënë mysafire në Durrës duke u ndeshur me skuadrën vendase, Teuta U-21. Ndeshja e e zhvilluar në aneksin e stadiumit “Niko Dovana” të Durrësit ka qënë e vlefshme për javën e 11-të të Superligës së 21 vjeçarëve.

Kuqeblu e drejtuar nga trajneri Elvis Plori vinin në këtë ndeshje pas fitores në shtëpi ndaj Tiranës me rezultatin 2 me 1, dhe ndeshja në Durrës përballë vendit të fundit në renditje ishte një mundësi e mirë për të marrë tre pikët e plota dhe për tu ngjitur në renditje.

Por, nga ana tjetër, skuadra durrsake e drejtuar nga trajneri Gentjan Begeja ka bërë një paraqitje të mirë duke arritur të ndalë Vllazninë pretendente për titull.

Për tu theksuar është se në formacionin e durrsakëve është aktivizuar nga minuta e parë shkodrani Klevis Bebeziqi, futbollist që në fakt është pjesë e kontigjentit të ekipit të parë të Teutës, por duke qënë pushim Superliga e të rriturve, është thirrur nga trajneri Begeja të luajë për skuadrën e 21 vjeçarëve. Pasi ka lënë pas një dëmtim që e la pushim për 2-3 javë, 19 vjeçari i talentuar Klevis Bebeziqi që i përket repartit të mesfushës, i ardhur nga kampionati slloven ku luajti sezonin e kaluar, ka spikatur si një ndër më të mirët në fushën e lojës.

Ndërkohë, në formacionin e Vllaznisë U-21, i cili krahas kontigjentit të përhershëm ka pasur elementë nga skuadra e parë kuqeblu, duhet thënë se nuk është dhënë ajo që pritej prej tyre.

Për hirë të së vertetes, Vllaznia e ka dominuar plotësisht ndeshjen, por pa arritur të shënojë asnjë gol, duke u kthyer Shkodër me vetëm një pikë. Një barazim ky, që duke pasur parasysh se luhej ndaj vendit të fundit në renditje, përkthehet si humbje për Vllazninë U-21, e cila me këto 2 pikë të lënë në Durrës humb shansin të shkurtonte diferencen me kryesuesit e tabelës së klasifikimit.

Kështu, duke qënë në kuotën e 18 pikëve të grumbulluara, për momentin Vllaznia U-21 mbetet në vendin e tretë të renditjes. Ndërkohë, tabelën e klasifikimit e kryeson Bylis me 23 pikë, Dinamo e dyta me 21 pikë, por që të dy ekipet në fjalë kanë një ndeshje më pak për të luajtur, që nëse i fitojnë, diferenca me Vllazninë rritet edhe më shumë.

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Hasani, “zëvendëson” Xhixhën, i shënon dy gola Erzenit. Tirana, nis shkëputjen në krye të Superiores!

Erzeni-Tirana 0-2(Shënues: Hasani 83’, 90’+6’)Ashtu siç u parashikua, ndeshja e mbrëmjes, Erzeni-Tirana, e fundit për javën e 18-të të Kategorisë Abissnet ishte padyshim më...
- Advertisement -