Teuta-Kastriot 0-0, mbyllet java e 24-tërt, Laçi kryesues me 44 pikë, Partizani, Teuta, Vllaznia me nga 42 pikë

Lexo

Futboll- Kategoria e Dytë/Kampionati nis me derbin shkodran. Veleçiku mund Murlanin 2-1. Fitojnë edhe Shënkolli, Iliria, Gramshi, Naftëtari

Ka nisur garën e tij edhe Kampionati Kombëtar për kategorinë e dytë të futbollit shqiptar. Që në javën e...

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani,...

Çifti i fundit që mbylli javën e 24-tërt të kategorisë Superiore ishte ai Teuta-Kastrioti. Durrsakët e drejtuar nga shkodrani Edi Martini konsideroheshin favoritë në këtë ndeshje, por 90-të minutat e kohës së rregullt, përfshirë edhe 3 të shtesës janë mbyllur në barazim pa gola me rezultatin 0-0.

Me një pikë të marrë në këtë ndeshje është ngjitur në kuotën e 42 pikëve duke u barazuar me pikë me Partizanin dhe Vllazninë, por që goleverazhi ndan pozicionet.  Partizani me 35-15(+17) është në vendin e dytë, Laçi i treti me 30-18(+12), dhe Vllaznia e katërta me 29-17(+12).

Ndërkohë, tabelën e klasifikimit e kryeson Laçi me 44 pikë, me goleverazh 32 të shënuar, 18 të pësuar, +14.

Java e 24

Vllaznia-Bylis 1-2( Dilaver 15′ / Spahiu 76′,  Anthony(p) 93′)

Kukësi-Apolonia 1-1 (Ibraimi 45+2′ (p) / Gjata 86)

Tirana-Partizani 1 me 2(  Hoxhallari 39’/ Belica 28’, Bardhi 59)

Skenderbeu-Laçi 0 me 2(Mazrekaj 58′, Shehu 74′)

Teuta-Kastrioti 0-0

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

Volejboll Meshkuj-Start jo i mbarë për Vllazninë, e mund Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(23-25, 25-15, 25-18, 25-21)Partizani: Elton Xhija, Muharrem Deliu, Denis Dedja, Juli Çela, Bledi Rama, Taulant Tepelena, Xhoi Osmani, Klajdi Mexhaj, Blerim Memia, Klodian...

Volejboll Femra-Vllaznia e nis me humbje kampionatin, mundet nga Partizani 3-1

Partizani-Vllaznia 3-1(22-25, 25-18, 25-16, 25-22)Partizani: Silvana Bushati, Eni Fagu, MIkaela Koleci, Klavia Petëza, Çezarina Xheka, Joana Kushi, Uenda Bytyçi, Enkeleda Braho, Xhovana Kaçorri, Megi...
- Advertisement -