Sunday, February 25, 2024

Trajneri i Italisë, Luçiano Spaleti, komenton shortin: Shqipëria? Është e vështirë të bësh parashikime!

Lexo

Italia ka mësuar rrugën e saj në fazën finale të Euro 2024 që përfshin ndeshjet, sipas rendit kronologjik, kundër Shqipërisë, Spanjës dhe Kroacisë. Një grup i komplikuar me të cilin të kaltërit e Spaletit do të duhet të përballen duke filluar më 15 qershor në Dortmundi kundër Shqipërisë së Sylvinhos: “Mund të kishte shkuar më mirë. Të qenit në vazon e katërt çon në këtë situatë, por ne jemi Italia dhe t’i luajmë të gjitha ndeshjet me krenari”.

Për sfidën e parë, atë me kuqezinjtë: “Është e vështirë të bësh parashikime tani, duhet të shohim se si do të arrijnë skuadrat në qershor, por grupi është sigurisht i vështirë”.

Në rrugën e të kaltërve janë edhe Spanja e Kroacia: “Shumë do të varet nga niveli ynë i gjendjes në qershor dhe si do të arrijmë të zhvillojmë përgatitjen tonë gjatë periudhës në të cilën nuk do të jemi bashkë. Kroacia është gjithashtu një ekip dhe ekspert i fortë, sigurisht një ekip i nivelit të lartë”.

 

- Advertisement -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Të fundit

- Advertisement -spot_img